Zimné topánky Tommy Hilfiger

2018-01-28 Tommy Hilfiger, obuv

Predtým ako sa začneme zaoberať s tým, že ktoré stanoviská by sa mali dostať do popredia, keď niekto kupuje zimné topánky, spoznajme trošku bližšie hlavného hrdinu značku Tommy Hilfiger.

Tommy Hilfiger začínal svoju kariéru vo svete módy predajom kadidiel, platní, nohavíc a iných módnych doplnkov, keď v roku 1984 obhájil svoje meno. Prvou kolekciou šiat chcel predstaviť pre širokú verejnosť americkú ležérnu módu na všedné dni. Najskôr priala značka mužom, potom v roku 1995 rozšírila svoju kolekciu o dámske košele a šaty. Guru módy, ktorý sa stal svetoznámy, v roku 2010 predal svoju firmu, ale ostal ako hlavný návrhár firmy. Silná stránka značky Tommy Hilfiger sa ukrýva v autentickosti a originalite, nenasleduje, ale určuje trendy. V ich ponuke už nenájdeme iba šaty, ale veľký dôraz kladú na návrhy topánok a dnes sa môže značka pýšiť aj kolekciou hodiniek a parfémov.

Aké sú dobré zimné topánky?

Môže byť veľmi nepríjemné, keď je nám v zime zima na nohy alebo nám premoknú čižmy a potom v nich byť celý deň, nehovoriac o možnosti prechladnutia. Preto je veľmi dôležité, aby sme si na zimu vybrali vhodnú obuv, ktorá udržuje nohy v teple, je pohodlná a aj jej podrážka je vyrobená z vhodného materiálu, aby sme sa mohli bezpečne pohybovať aj po zasneženom a zľadovatelom chodníku.

  • Dobré zimné topánky majú byť vodeodolné. Väčšina z nich premokne a vsiakne do seba vodu. Obuv vybavená s tex-membránou rieši tento problém. Aj použitím impregnačných sprayov sa stanú nase zimné čižmy vodeodolné, pravda to sú výdavky navyše, pokiaľ sme si nevybrali vodeodolné topánky.
  • Podrážka zimnej obuvi je hrubšia podobne ako zimné pneumatiky áut, čo zaisťuje väčšiu priľnavosť. Popri tom musia byť pružné a ohybné, aby svaly mohli pracovať.
  • Vhodné zimné topánky a čižmy majú dobre držať členok, respektíve môžu byť vybavené maximálne 4 cm-vým opätkom. To je tá výška v ktorej sa dá ešte ľahko chodiť, respektíve nespôsobuje problémy s držaním tela. V prípade príliš nízkych alebo úzkych opätkov chýba brzdiaci účinok, takto sa opätok dotkne podlahy iba za jemného alebo akéhokoľvek útlmu. To nepomáha ani chrbtici ani krčným stavcom, čo dlhodobo môže zapríčiniť opotrebenie a krátkodobo vytvára v tele pocit chronickej únavy.

Zimné topánky Tommy Hilfiger uspokoja všetky nároky, veď popri tom, že sú módne a pohodlné, väčšina modelov je vybavená teplým futrom a aj podrážka je protišmyková. Popri tom aj ich ortopedické tvarovanie je vhodné, stabilne držia nohu, podopierajú plochú nohu, tým sa nezaťažujú kolená a členky.

Ak viete ťažko odhadnúť pre Vás vhodnú veľkosť topánky, tak si prečítajte náš predošlý článok, ktorý Vám pomôže vyznať sa v tabuľke veľkosti topánok.
 

 

Späť