Stále praktická dámska peňaženka

2018-05-21 peňaženka, Tom Tailor

 Neoddeliteľnou súčasťou dámskej kabelky je peňaženka. Ak sa pohnete z domu, sú tri také veci, o ktorých sa určite presvedčíte, či ste ich odložili, to sú kľúče, peňaženka a telefón. Našťastie sa už aj u mužov rozšírilo používanie peňaženky, veď je reč o jednej veľmi praktickej veci. 

Trochu histórie

Peňaženky boli zo začiatku malých rozmerov, v ktorých sa držali kovové peniaze, neskôr aj papierové. Avšak neustálym vývinom módy  a zmenou zvykov aj móda peňaženiek prešla určitými zmenami. Od 50-tich rokov, ako sa objavili kreditné karty, aj peňaženky prešli určitými zmenami. Bolo ich treba prispôsobiť aj na skladovanie rôznych kariet, tak sa zrodili modely s viacerými priečinkami aj na karty. Peňaženky na suchý zips, ktoré sa objavili neskôr, sa v XX.-siatom storočí stali veľmi obľúbenými.

Ako sa zmenšili mobilné telefóny oproti prvým modelom, tak sa neustále menili aj rozmery peňaženiek. Stále viacerí hľadali taký kus, ktorý je malých rozmerov a ľahko sa zmestí do vrecka a nezaberie veľa miesta ani v dámskych kabelkách, ale nazávisle od toho disponuje s množstvom skladovacích možností.

Dnes sa ale nedá jednoznačne určiť, či sú potrebnejšie alebo módnejšie peňaženky menších alebo väčších rozmerov, veď každý si vyberá podľa vlastných preferencií, v závislosti od toho, či to bude používať iba na uskladnenie hotovosti, alebo aj na uskladnenie osobných dokladov alebo fotografií. 

Ideálna peňaženka

Väčšina ľudí vie, aká je pre nich ideálna peňaženka. Niekto uprednostňuje rozmer, pre niekoho je dôležité množstvo uskladňovacích priečinkov alebo tvar peňaženky, respektíve aj farba hrá veľkú rolu počas výberu.

Počas nákupu sa oplatí dbať aj na materiál peňaženky, totiž najlepšej kvality a najodolnejšie sú kusy vyrobené z kože. To všeobecne platí aj v prípade topánok aj tašiek, vždy sa oplatí kúpiť si drahší model, ktorý sa neskôr aj tak uhradí, veď ich vieme využiť viac rokov. Na druhej strane ani to nie je jedno, akú peňaženku vyberieme, ak platíme v obchode, kvalitné kožené peňaženky svedčia o vycibrenom vkuse.

V peňaženke neuskladňujeme iba hotovosť, ale aj osobné doklady ako občiansky preukaz, vodičský preukaz alebo aj bankovú kartu. Dokonca viacerí radi nosia v peňaženke aj fotografie. Pokiaľ by sme chceli vyššie uvedené veci uskladňovať v peňaženke, každopádne si vyberme takú, ktorá disponuje s viacerými priečinkami na karty.

Teda pre každého je ideálna peňaženka iná.. Najdôležitejšie je, aby vyhovovala vaším predstavám a aby bola vhodná na zaistenie vami zvolených funkcií. Avšak treba počítať s tým, že v prípade lacnejšieho kusu sa môže pokaziť zips, alebo sa môže ľahko roztrhnúť, čo môže byť veľmi nepríjemné, pokiaľ sa to stane pri nákupe a pri pokladni každý čaká iba na to, aby sme sa popasovali s pokazeným zipsom. 

Takýto prípad sa nám určite nemôže stať s peňaženkou Tom Tailor. Jednotlivé modely disponujú s množstvom priečinkov pre karty, drobné peniaze ako aj papierové peniaze. Peňaženky vynikajúcej kvality a príjemného dotyku budú roky neoddeliteľnou súčasťou dámskych kabeliek. 

Dámska peňaženka Tom Tailor Rinapu flower 

Teraz odhalíme, prečo viacerí hľadajú červenú peňaženku alebo tašku.
Peňaženka červenej farby priťahuje peniaze, totiž červená farba je symbolom bohatstva. Podľa povery sa zosilní účinok, keď materiálom peňaženky je koža. Napríklad vo Feng Shui je červená farbou dobrej povesti, úspechu a bohatstva. Zaobstarajte si tiež červenú koženú peňaženku s magickým vplyvom!

Pokiaľ ste pred svadbou, odporúčame vám náš článok o dokonalej topánke pre nevestu.

Pokiaľ máte záujem iba o letné topánky, prečítajte náš predošlý článok kliknutím sem

Späť