Športové topánky Skechers s pamäťovou penou

Krátky popis značky:

Firmu Skechers distribujúcu kalifornské topánky založil Robert Greenberg v roku 1992. Spočiatku do palety výrobkov patrili iba čižmy a tenisky na dosku, neskôr rozšírili ponuku o causal a viac ženskejšiu líniu, ktoré boli dostupné rovnako pre pánov, dámy a deti.

Pre Skechers je dôležité, aby si nepretržite udržali meno módnej a elegantnej značky, preto v ich kampaniach vystupovali už aj také známe osoby, ako bubeník Beatles, Ringo Star, alebo mladá speváčka, Meghan Trainor.

Firma rozlišuje v rámci svojej ponuky dve hlavné kolekcie, jedna je lifestyle, čiže životný štýl, ktorá zahŕňa komfortné topánky BOBS a Relaxed Fit. Druhou kategóriou je performance (výkon), do ktorej patria topánky typu Skechers GOrun a GOwalk.

Skechers svojou novou technológiou vložky chodidla, s memory foam dokážu navodiť presne taký pocit, ako keby ste chodili na poduškách. Mäkké vložky chodidla sa maximálne prispôsobia tvaru nohy navodiac taký pocit, ako keby boli dokonale vyrobené pre vaše nohy.

Ako vzniklo memory foam?

Pamäťovú penu pôvodne vyvinula NASA, vtedy sa snažili nájsť taký materiál, ktorý je schopný zaistiť najväčšie pohltenie energie. Materiál je vlastne polyetylénová pena viskoznej elasticity, ktorá má schopnosť takého rozloženia tlaku, vďaka ktorej sa telo dotýka materiálu bez bodu tiaže.

Prečo sú topánky z pamäťovej peny také pohodlné?

Podrážka topánok vyrobených z pamäťovej peny sa prispôsobí tvaru nohy, preto sa v nich človek bude cítiť tak, ako keby boli vyrobené pre neho. Nová technológia má aj upokojujúce účinky, vlastne upokojuje unavené a namáhané nohy. Podopiera tie časti chodidla počas chôdze, ktoré sú najviac zaťažené. V topánke vyrobenej podrážkou z pamäťovej peny bude menej zima na nohy, lebo okrem toho, že sa prispôsobí tvaru nohy, je schopná udržať aj telesnú teplotu. Vďaka pamäťovej schopnosti memory foam každý krok zaisťuje pohodlný a mäkký pocit.

To všetko je obzvlášť dôležité pri výbere tréningových alebo bežeckých topánok. Topánky Skechers zaisťujú maximálne pohodlie vďaka Memory Foam vložke chodidla, ktorá je vybavená jedinečnou schopnosťou rozloženia záťaže. Firma navrhuje obuv rôzneho štýlu, pánske a dámske topánky na bežné nosenie, trendi bežecké topánky na všedné dni, pohodlnú obuv vhodnú na dlhšie prechádzky, ako aj športové topánky výlučne do posilovne.

Pre tých, ktorí majú ploché nohy, alebo sa trápia s problémami kolena alebo chrbtice sa vyslovene odporúča nosenie topánok vyrobených s podrážkou z pamäťovej peny.

Skechers je už prítomná vo viac ako 120 - ich štátoch s cca 900 obchodmi na svete.

Modely Skechers odporúčame každému, oplatí sa ich vyskúšať! Poobzerajte sa v našom eshope a vyberte si podľa svojho želania. Pokiaľ by ste potrebovali pomoc počas nakupovania, náš zákaznícky servis je Vám k dispozícii a ochotne Vám pomôže.

Prečítajúc náš predošlý článok spoznajte aj topánky Skechers s guľavou podrážkou.

 

 

Späť