Prehľad papučí

Papuče sú oveľa pohodlnejšie ako sandále, veď sa netreba babrať s toľkými remienkami a prackami, je menej pravdepodpbné, že zoderú nohy, ako sa aj dajú veľmi rýcho obuť a vyzuť. Aj nohy sa v nich lepšie vetrajú, tak v lete sa vyslovene odporúča vybrať si papuče namiesto uzatvorených topánok. Dnes sa už dá vybrať a ľahko nájsť z ponuky nespočetných značiek taký kus, ktorý môžeme smelo nosiť aj na ulicu vo všedné dni. Mimochodom aj podľa odborníkov je zdravšie nosiť papuče ako topánky na vysokom podpätku.

 Napriek tomu, že papuče sa pokladajú za najjednochšiu obuv, ešte môžu byť nepohodlné alebo môžu iritovať nohy. Pokiaľ by ste si priali, aby vybrané papuče vydržali viac sezón bez zodretia a nespôsobili iritáciu kože, každopádne sa rozhodnite pre väčšiu značku.

Papuče Flipflop

Niekto papuče Flipflop neznáša, ale sú aj takí, krorí si z nich kúpia aj vo viacerých farbách, tak sú pre nich nadšení. To je ale isté, že sa v nich nohy výnimočne vetrajú, dajú sa rýchlo obuť, počas cestovania zaberajú málo miesta, respektíve rovnako dobre vyyerajú aj k sukniam aj k nohaviciam. Papuče môžu byť vyrobené z umelej hmoty, z gumy, z kože alebo jednoducho z textilného materiálu. Bezpochyby papuče vyrobené z gumy sú najpohodlnejšie, nakoľko sa prispôsobia tvaru nôh a držia ich pohodlne. Aj v pánskych kruhoch sú obľúbené ako klasické papuče na pláž.

Liečivé papuče

Tieto typy nie sú iba pohodlné a vynikajúce aj zo zdravotného hľadiska, ale sú zároveň aj výnimočne módne. Charakteristické je pre nich, že čím viac sú nosené, tým viac sa prispôsobujú k nohám. Napravujú držanie teľa, dokonale držia nart, preto je menej zaťažujúca dlhšia prechádzka alebo celodenná práca na nohách v liečivých papučiach.

Šľapky so suchým zipsom

S nastaviteľným remienkom je ideálnym výberom na každý typ nohy, nech je užšia alebo hrubšia. Môžeme si vybrať z modelov vybavených s jedným remienkom alebo viacerými remienkami. U viacerých pripomínajú spomienky na dávne časy, ale keďže retro veci sú v dnešnej dobe veľmi vyhľadávané, tak s takými papučami budete určite trendy.

Papuče s hrubými remienkami

Medzi najmódnejšie papuče tejto sezóny sa dostali variácie vybavené s hrubými remienkami. V tejto fazóne je už ľahšia chôdza, prsty na nohách sa nebudú držať papučí, ako napríklad v prípade papučí Flipflop, veď hrubý remienok cez nart dobre drží nohy. Dajú sa dobre kombinovať, nech sú to rifle, tričká, ľahké letné šaty alebo krátke nohavice.

Väčšina papučí je veľmi pohodlných, ale je potrebné mať pred očami, aby ste papuče nikdy nepoužívali na šport! Na to sú vhodné športové topánky. Hlavne papuče FlipFlop, ktoré sú veľmi pohodlné, športové, ale žiaľ neposkytujú vhodnú podporu pre nohy, preto nie sú vhodné na dlhšie túry alebo na šport. Pre pánov s plnou istotou smelo odporúčame topánky New Balance, ktoré ich určite nesklamú.


Ponúkame Vám do pozornosti náš eshop, kde si môžete rýchlo a ľahko vyberať z ponuky veľkých značiek.

Späť