Po stopách letných topánok

2018-05-01 Tommy Hilfiger, móda, obuv

Príchodom teplejších dní, ako aj z hygienických dôvodov je dobre uzavreté topánky vymeniť za otvorenú priedušnejšiu obuv. Denne môžete stráviť v tých istých topánkach aj 8-16 hodín, preto nie je jedno, aké topánky si vyberiete na celodenné nosenie.

 Na ľudský organizmus má veľký vplyv to, akú obuv nosíme. Pri výbere zlej veľkosti môžu topánky omínať pätu, vtedy sa snažíme tak zaťažovať nohy, aby sme menej cítili bolesť, čo už samo o sebe môže zapríčiniť zlé držanie teľa, ako aj topánky na viac centimetrov vysokom podpätku. Pokiaľ nenosíte topánky vhodnej veľkosti a kvality, tak sa môžu obľúbené topánky stať vašim nepriateľom, nech sú akékoľvek trendy alebo elegantné.

Na čo treba dávať pozor pri výbere letných topánok?

Pri výbere vhodnej veľkosti treba klásť veľký dôraz aj na to, z akého materiálu má byť vyrobený vyhliadnutý kus. Pretože letnú obuv, v prípade pánov námornícke topánky, ženy otvorené sandále nosia na bosé nohy, preto sa oplatí také si vybrať, ktoré sú vyrobené z prírodných materiálov ako koža alebo korok. Pri kúpe letných sandálov stále dávajte pozor na to, aby mali podopieranie a aby sa päty nemohli vyvrtnúť.

Na pláž sú dokonalé flipflopky, ale na prehliadku mesta, na dlhšiu prechádzku nechodte v žabkách. Možno, že žabky sa zdajú najlepším výberom, lebo sú primerane priedušné, ale pri dlhšej prechádzke môžete zaťažiť prsty na nohách. Radšej noste uzavreté topánky vyrobené z prírodných a priedušných materiálov, ktoré primerane držia nohy aj päty.

Malý opätok je vždy potrebný aj z estetických aj zo zdravotných dôvodov, kedže nohy potrebujú isté podopieranie. Na dlhšie prechádzky sa oplatí si vybrať minimálne dvojcentimetrový opätok.

Teraz sa môžete dozvedieť, ktoré sú najviac trendové a najpraktickejšie uzavreté topánky na letnú sezónu!

Ľahko variateľný loafer

Loafer je je jedným z najvšestranejších topánok. Je dokonalým výberom na pracovisko ako aj na voľnočasové programy. Vždy módny kus, ktorý smelo môžete nosiť ku krátkym alebo dlhým pláteným alebo džínsovým nohaviciam, sukniam alebo šortkám. Pokiaľ sáru dlhých nohavíc trochu vyhrniete, tak aby Vám bolo vidno nohy, určite budete trendy so svojim loaferom. Vyberte si neutrálnu farbu, ktorá sa bude dať kombinovať s akoukoľvek farbou.

Športový biely sneaker

Tento typ obuvi sa už nenosí len v telocvičniach ale aj na ulici. V dnešnej dobe sa stále viac pokladá za trendy nosiť tenisky, botasky aj počas všedných dní a nielen pri športe. Pokiaľ nechcete byť vyzývavý, tak si vyberte sneaker minimálneho štýlu, na ktorom nie sú nápisy a krikľavé farby. Priedušnosť obuvi vyrobenej pôvodne na šport je zaručená, preto je dobrou alternatívou aj ako letná uzavretá obuv.

Športovo elegantné topánky námorníckeho štýlu

Tieto štýlové topánky nidkdy nevyjdú z módy, pokladajú sa za skutočný jolly joker na jar aj v lete. Tieto topánky vyžarujú eleganciu, voľnosť, a vycibrený životný štýl. Sú skutočne praktické, vyrobené z priedušných materiálov, a vybavené pohodlnou gumovou podrážkou. V súčasnosti je veľkou módou ako u žien tak aj u mužov, aby im bolo vidno nohy, a na tento cieľ by sa ani nedali nájsť lešie topánky, ako topánky tejto fazóny. Pokiaľ túžite po topánkach, tak si vyberte z ponuky Tommy Hilfiger.

Espadrilles na voľné chvíle

Najlepší výber na výlety, na prehliadku mesta. Espadrilles vyrobená z bavlny a z juty je úplne jednoduchá ale zároveň výborná obuv. Možete ich nosiť na pláži alebo na pobreží, ale smelo si v nich môžete sadnúť aj do reštaurácie, kde sú predsa len elegantnejšie ako flipflopky. Je dostupná v širokej palete farieb, oplatí sa z nich zaobstarať si na leto aj viac rôznych kusov.

Náš tip na leto: pokiaľ môžete vymeňte si za deň viackrát topánky, čo je úľava aj pre Vaše nohy, respektíve ani hygiena nie je zanedbateľná.

Pokiaľ ste zmeškali náš posledný článok, tu to môžete prečítať.
 

 

Späť