New Balance detské topánky

 Väčšina rodičov sa obáva začiatku školského roka, veď zaobstaranie školských potrieb, kníh, šiat ako aj nových topánok znamená nemalé výdavky. V prípade topánok je neodpustiteľné, aby boli odolné voči záťaži a aby boli pohodlné, v ktorých sa deti môžu celý deň cítiť komfortne a hrať sa na dvore. Pokiaľ by ste nechceli, aby topánky predčasne vypovedali službu, oplatí sa investovať do drahšieho, trvácneho modelu, ako sú napríklad detské topánky New Balance.

Aké sú vlastne dobré detské topánky?

Rodič môže mať tisíc otázok v súvislosti s tým, aké topánky má jeho dieťa nosiť, čo by bol najlepší výber na to, aby sa predišlo prípadným problémom s nohami, deformáciám. V prvom rade je dobré si uvedomiť, že topánky nevyvýjajú nohy alebo chôdzu, iba ich chránia pred rôznymi vplyvmi okolia. Dobré topánky vhodne držia nohy, nedovolia, aby sa vyvrtli, ale k tomu, aby sa táto ich ochranná funkcia mohla uplatniť je dôležitý výber vhodnej veľkosti. Dobré topánky dovolia nohám sa vyvýjať pričom poskytujú aj ochranu. Predná časť musí byť vhodne vysoko, kým šírka topánok musí koordinovať s nohou. V žiadnom prípade nie je vhodné, keď sa topánky zužujú smerom do prednej časti, veď v úzkom priestore sú prsty na nohách veľmi stlačené. Podrážka musí byť ohybná, kým v prípade materiálu topánky je dôležité, aby zaistili nohám vhodnú vzdušnosť.

Na malé deti sa neoplatí dať skoro topánky, iba v prípade, keď si to vyžadujú poveternostné podmienky alebo teplota, doma môžu kľudne chodiť bosé.

Zlý výber topánok môže spôsobiť problémy s kolenom alebo s chrbticou. Deti počas hry si neuvedomujú, že ich tlačia topánky, respektíve to nepociťujú tak ako dospelí, nakoľko nemajú základy porovnania. Úlohou rodiča je nájsť vhodné topánky a dať pozor na to, aby boli skutočne pohodlné pre jeho dieťa.

Aj z hľadiska výchovy môže byť dobré, ak si dieťa zvykne na výber topánok. Čím má dieťa viac topánok na rôzne programy, tým je to lepšie, tak sa v ňom do dospelosti vyvinie požiadavka na výmenu topánok, čo uprednostňuje aj hygienu. Oplatí sa zaobstarať si zvlášť topánky na hranie vonku, na futbal, na oslavu, na výlet, respektíve prezúvky, ktoré sa nosia vo vnútri.

Pokiaľ by ste chceli nielen pohodlné, ale zároveň módne topánky, tak je New Balance dokonalým výberom!

Aj na výrobu detských topánok je tak isto chrakteristická starostlivosť, vnímavosť a použitie tých istých technológií ako v prípade výroby športových topánok pre dospelých, respektíve v prípade každodenných topánok. Z väčšiny modelov sú dostupné aj detské topánky aj topánky pre dospelých, čo ptvrdzuje, že pre značku je rovnako dôležitá každá veková kategória. V našom eshope si môžete vyberať z bohatej ponuky značky.

Pokiaľ by ste chceli získať ešte viac informácií o značke, tak Vám dávame do pozornosti náš predošlý článok o bežeckých topánkach New Balance.

Späť