Komfortná obuv Birkenstock

2018-03-09

Mnoho žien sa dopúšťa chyby, že uprednostňujú formality oproti pohodliu a sú schopné každý deň nosiť obuv na vysokom podpätku iba preto, aby ich oblečenie pôsobilo dojmom dokonalosti. Pekná topánka na vysokom podpätku je naozaj schopná zvyšovať sebavedomie žien, zoštíhluje nohu, ale priznajme si, že nie je ľahko nájsť skutočne pohodlnú a k tomu aj módnu obuv. Nehovoriac o tom, že dlhodobé nosenie topánok na vysokom podpätku vie spôsobiť mnoho zdravotných poblémov pre ľudský organizmus.

Pri možnostiach výberu dámskej obuvi ešte môže byť reč o balerínkach, ktoré sú ešte stále módne. Sú to také typické topánky, ktoré sa hodia ku všetkému, ľahko sa dajú nájsť pohodlné kusy, sú pôvabné a elegantné a väčšina ich miluje. Ich jednou z najväčších chýb je, že nie sú dostatočne odolné proti záťaži, veľmi skoro rozpadnú alebo sa zoderie alebo odlepí podrážka. Popritom kvôli nízkej podrážke tiež nepatrí medzi zdravú obuv.

Aké vady môže spôsobiť nepohodlná obuv?

Vhodná a pohodlná obuv môže odstrániť záťaž z ostatných častí teľa, najmä z chrbtice, ale je schopná znížiť aj rôzne bolesti krku. Úzka obuv môže iritovať kožu, vytvárať pľuzgiere a rany na nohe a päte.

V prípade výberu obuvi väčšinu ľudí zaujímajú nasledovné otázky:

  • Z čoho má byť vyrobená?
  • Skutočne je koža najlepšia?
  • Má byť mäkká alebo tvrdá?
  • Aká je ideálna veľkosť?
  • Čo je garanciou na to, že ma nebudú omínať?
  • Koľko peňazí mám na to dať?
  • Skutočne je drahšie lepšie?

To musí žiaľ človek vyskúšať sám, neexistuje jednotná odpoveď. Je ale isté, že najdôležitejší je výber vhodnej veľkosti. Malá topánka tlačí a zničí nohu, príliš veľká zase nezaisťuje vhodné držanie. Každý má iné nároky, tak sa oplatí premyslieť si pred kúpou, že na akú príležitosť bude obuv určená alebo za akých poveternostných podmienok bude nosená. Podľa toho si treba vybrať materiál obuvi. Zvyčajne sa drahšie topánky vyrábajú z kvalitnejších materiálov a aj vďaka tomu sú aj skutočne pohodlné. Firmy na výrobu obuvi väčších mien majú možnosť výskumu ideálnej, anatomicky vhodnej a komfortnej obuvi pre nohu. Našťastie čím ďalej tým sa stáva dôležitejším, aby boli topánky, v ktorých trávime celé dni, pohodlné, veď pocit diskomfortnosti spôsobený nepohodlnými topánkami má vplyv aj na našu náladu.

Pre nemeckú značku Birkenstock je napríklad dôležité pohodlie nohy ako aj ochrana životného prostredia, použitím prírodných materiálov anatomicky navrhované topánky zaisťujú pocit maximálneho komfortu pre nohu. Nárazy tlmiaca podrážka poskytuje pocit bezpečia. Pre ďaľšie udržanie pocitu komfortu zodpovedá špeciálne vytvorené vnútro topánky, pomocou ktorého noha a členok získajú zdravé držanie. Takto sa môžu zmierniť nielen bolesti chrbtice, ale aj problémy s kĺbmi.

Komfortné topánky firmy Birkenstock už možno nosiť smelo aj na ulici, sú dokonca vyslovene módne. Nič to nedokazuje lepšie, ako to, že po uliciach Hollywoodu ich nosia také hviezdy ako Jessica Alba.

Čítali ste už náš predošlý článok?

 

Späť