Dokonalé tenisové topánky

2018-04-19 šport, Tommy Hilfiger, obuv

Viacerí, nech je reč o profesionálov, alebo o ľudí ktorí majú šport ako hoby, nekladú patričný dôraz na vybavenie. Pritom dobre zvolené topánky, ktoré sú vyrobené vyslovene na daný šport, môžu človeka ochrániť pred prípadnými zraneniami, respektíve hrajú veľkú úlohu v jeho pohybe a aktivite. Zlé topánky, alebo také, ktoré nie sú určené na tento cieľ môžu uškodiť nielen nášmu zdraviu, ale môžu škodiť aj ihrisku. Dobré tenisové topánky vďaka svojmu vytvoreniu podporujú rýchle pohyby vykonávané rôznymi smermi, rýchle ostré otočky, popritom môžeme kľudne behať, skákať. Pri navrhovaní topánok sa kladie dôraz na vytvorenie bočného podopierania, čo umožňuje bleskové zmeny smeru, rýchly štart a stop.

Ako si nájdite pre vás dokonalú tenisovú topánku?

Viacerí sa dopúšťajú tej chyby, že si myslia, že už dobre osvedčené bežecké topánky budú vhodné aj na tenis. To žiaľ tak nie je. Ako na každý šport, aj na tenis je potrebná špeciálna výbava. Bežecké topánky sú vhodné na pohyb smerujúci dopredu, ktoré sú schopné tlmiť otrasy pri dotyku s povrchom. Počas behu sa nevyskytnú také rýchle a ostré pohyby ako pri tenise, preto sú tieto topánky vyrobené z oveľa silnejšieho materiálu, spevňujú prsty na nohách, respektíve aj ich podrážka bola tak vytvorená, že vie znížiť možnosť pošmyknutia. K tomu, aby ste mohli stráviť na tenisovom ihrisku dosť času pohodlne a v bezpečí, je neodpustiteľná tenisová topánka, ktoré navrhli a vytvorili vyslovene na tento cieľ.

Oplatí sa uprednostňovať ľahšie topánky, v ktorých sa noha pohybuje rýchlejšie a šikovnejšie. Pri výbere treba brať do úvahy, aký máme štýl hrania, aký je povrch ihriska, respektíve musíme brať do úvahy typ našej nohy. Čo sa týka ihriska môže byť mäkký povrch alebo tvrdý povrch a takzvaný allcourt, aby topánky boli použiteľné na akýkoľvek typ povrchu.

Pre tenisové topánky je charakteristické, že počas výroby im zosilňujú špic a bočnú časť, aby vydržali jedinečné pohyby tenisu. Vždy si vyberme iba také topánky, ktoré sú úplne vhodné na našu nohu, nie sú voľné a ani nikde netlačia. Staré pravidlo, ale kedykoľvek platné, aby medzi končekmi prstov na nohách a medzi špicom topánky ostal vždy centimeter, čo zaistí, že topánky určite nebudú tlačiť

Pod názvom tenisové topánky sa rozšírili aj plátené topánky, ktoré vyrábajú viaceré známe značky, ako napríklad Tommy Hilfiger. V značke Tommy Hilfiger sa nikdy nesklamete, nech je reč o topánkach námorníckeho štýlu, o topánkach na určité príležitosti alebo o tenisové topánky. Každý jeden kus značky sa vyrába použitím kvalitných materiálov s garanciou odolnosti. Pokiaľ si vyberiete tenisové topánky Tommy Hilfiger, môžete si byť istí, že vaša obuv vás bude sprevádzať v každej sezóne!

Vyberajte si podľa želania z ponuky našej stránky, kde na vás čakajú garantovane najlepšie značky!

Späť