Ako si vybrať perfektné svadobné topánky?

2018-02-14 obuv, svadobné topánky

 Hoci v deň svadby je menší záujem o topánkach než šaty nevesty, je veľmi dôležité vybrať si vhodnú obuv na veľký deň. Z prvom rade topánky musia byť v súlade so šatami a osobnosťou nevesty, resp. majú byť pohodlné ako aj dekoratívne.

Ale aké majú byť vhodné topánky? Pripravili sme zoznam, podľa ktorého sa môžete rozhodnúť.

Aké bude miesto?

Dôkladne si premyslite miesto svadby a na základe toho sa rozhodnite! Ak svadobná ceremónia bude v prírode a treba sa Vám prechádzať na tráve alebo na cestičke vykladanej kamienkami, tak v lodičkách na ihličkovom podpätku by to znamenalo veľkú výzvu. To bude nielen nepríjemné a môže spôsobiť nehody, ale tackajúca sa nevesta bude viac smiešna, ako dojímavá.

Chodievajte v nich!

Svadobné topánky by mali byť zakúpené pred 1-2 mesiacmi, aby boli vyskúšané a trošku nosené, podľa potreby rozšírené. Preto je to dôležité, lebo nevesta nosí celý deň tie topánky, tak je neodpustiteľné, aby si zvykla na ich nosenie. Odreté nohy by boli mimoriadne nepríjemné.
Najpohodlnejší pocit by Vám zabezpečili svadobné topánky s mäkkou a polstrovanou stielkou, ale ak vybraný model nedisponuje s týmito vlastnosťami, môžu sa použiť vnútorné vložky.

V rámci rozumnosti!

Jednoznačné, ak si neželáte vydať množstvo peňazí na také topánky, ktoré budú nosené len jeden deň, práve keď Vám najviac pristane športový štýl. V eshopoch môžete získať žiadaný a vyskúšaný model oveľa lacnejšie ako v kamenných predajniach. Základným princípom je to, že cena svadobých topánok by mala byť 10-15% z ceny šiat, takto sa môžete vyhnúť dojmu lacnosti.

Vystupovanie!

Aj v oblasti svadobných topánok najpopulárnejšie materiály sú hodváb, satén a čipka. Pri výbere Vám pomôže farba šiat; biele alebo ecru, resp. Váš štýl. Ak máte radi odvážnejšie riešenie, nemusíte sa držať na tradícií, zvoľte model podľa Vášho vkusu. Ten deň je naozaj Váš deň!

Všetko je spolu jednoduhšie!

Prineste na skúšku šiat aj zvolené topánky. Vďaka tomu dlžka šiat sa môže upraviť k obuvi. To je už len na Vás, koľko si želáte ukázať z topánok

 

Náš tip: v každom prípade majte u seba výmenné topánky alebo náplasť!

 

Buď sú zvolené topánky na vysokom podpätku alebo bez podpätku, zo saténa alebo hodvábne, najdôležitejšie je to, aby zaistili pre Vás pohodlný pocit počas celodenného nosenia!

 

Pre predošlý článok kliknite sem!

 

 

Späť